Jump to content
Sign in to follow this  
Ужгород та Закарпаття

Пам’ятний знак переходу Угорців через Карпати.

Recommended Posts

Пам’ятний знак переходу Угорців через Карпати.

З історичних джерел відомо, що у 888 р. візантійський імператор Лев VI Мудрий запросив угорців взяти участь у боротьбі проти болгар, дозволивши їм переселитися з Уралу та Поволжя до Дакії. Вже у 894-896 роках. основна маса мадярських племен на чолі з Арпадом під тиском печенігів зі сходу перейшла Карпати й завдала поразки болгарам та осіла на Середньодунайській низовині.

Рух угорців через Верецький перевал підтверджують археологічні дослідження угорських поховань у селі Крилос неподалік Галича та місті Берегово на Закарпатті.

Саме через через цей перевал  угорські племена на чолі з вождем Арпадом перейшли в Дунайську рівнину, а потім осіли між Тисою та Дунаєм у Паннонії. Літописець Нестор згадує, що було це у 896 р. На честь відзначення цієї події в 1896 році на Верецькому перевалі встановили пам’ятний знак. За проектом скульптора Петра Матла та архітектора Арнольда Медведецького пам’ятний знак мав би мати вигляд каплиці, що складалася із семи валів, які символізували 7 угорських племен. В середині повинен був стояти вівтарний камінь із граніту, а на верхньому валу  барельєф орла – древнього символу угорців.

 

ver-per.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×